Redaktion

 

Fyrans redaktion

Fyrans redaktion består av Lars Klingström och Håkan Wassén. Du når dem båda genom e-post red@fyran.info

Lokala skribenter

För varje enhet ska det finnas en lokal skribent. Saknas det en på din ort? Kontakta någon annan eller redaktionen ovan!
Lista på vem du kan kontakta på din ort för hjälp med publicering finns här:

Eksjö,             Concordia, Fredrik Lindemalm, fredrik.lindemalm@gmail.com

Jönköping, Den Mellersta Pelaren, Johan Hovbrandt, hovbrandt@gmail.com
                        Magnus Ladulås, Micael Ragnar, micael@gna.se
                        Viktor Rydberg, Henrik Rundgren, henrik.rundgren@brannorp.se

Linköping, S:t Jacob, Torbjörn Nyström, sternny@hotmail.com
                       Den Gyllene Gripen, Anders Eklund, anders.eklund43@gmail.com
                       Den Gyllene Cirkeln, Jerry Prütz, jerry.prytz@hotmail.com
                      Östgöta Provinsialloge Håkan Wasén, hakan.wasen@outlook.com

Motala, De Tre Ljusen, Lennart Sandberg, lennart_sandberg@telia.com
                 III x III, Fredrik Smedberg, fjodorsmedberg@hotmail.com

Norrköping, Oscar Fredrik, Lars Norén, lars.g.noren@gmail.com
                           S:t Olof, Kenneth Lager, brandskyddspartner@gmail.com

Oskarshamn, Orion, Mats Gustafsson, matsobirgitta.gustafsson@telia.com
                             De Tre Stjärnor, Michael Stenfelt, stenfeltmichael@gmail.com
                                                            Hans Ulvemo, hans@ulvemo.com

Reftele,             Helios, Ulf Gustafsson, ulf.hestra@telia.com

Vetlanda,         Njudung, Björn Rydén, bjorn.ryden1@gmail.com
                              De Tre Axen, Björn Rydén, bjorn.ryden1@gmail.com

Värnamo,        Veritas, Thomas Lundh, thomas@redaktoren.nu

Västervik-        Diorit Johan Engelholm, johan_engelholm@hotmail.com
Vimmerby        
Eystrasalt Johan Engelholm, johan_engelholm@hotmail.com

 

Webmaster

Tekniska frågor kring sidan skickar du som e-post till webmaster@fyran.info.